Co byste měli vědět před vaším velkým dnem – svatbou

Svůj svatební den se každý snaží prožít co nejlépe a mít ho co nejkrásnější. Vždyť vaše fotky si pak budou prohlížet i vaše vnoučata. Svatební účes musí vydržet nejen během obřadu a být krásný na fotografiích, ale musíte se v něm dobře cítit i během svatební hostiny do pozdních večerních hodin. Účes by měl stylově sedět i ke svatebním šatům. Stává se tradicí, že češeme na Svatebním veletrhu ve Futuru a pokud se rozhodnete pro náš Salon MIA, přinášíme pár rad a informací, jak se na váš nejkrásnější den připravit.     Jak probíhá příprava na svatbu?

 • necelý měsíc před svatbou je důležitá zkouška svatebního účesu a líčení. Jedině tak uvidíte, co vám nejvíce sluší a v čem se cítíte dobře.  Líčení je nejlépe udělat v jeden den. Je lepší slavnostnější oblečení pro výčes, protože pak můžeme posuzovat i dojem z celku. Můžete si s sebou vzít ozdoby jako je závoj, ozdobné sponky, čelenka apod. Přineste nám i fotografii, na které jste vyfoceni ve svatebních šatech.
 • týden před svatbou uděláme svatební manikúru vám, ženichovi i svědkům, jelikož se budete podepisovat a upravené nehty na fotografiích by měly být samozřejmostí.  Budete si vyměňovat prstýnky a na vaše ruce se bude dívat hodně lidí. Je to důležité pro pěkné fotografie. Pokud nenosíte umělé nehty, doporučujeme Shellac. Vypadá jako lak, ale drží dva týdny a nádherně se leskne, dá se jakkoliv zdobit. O Shellacu se dočtete více na našich www stránkách, v záložce Služby. Lakování  je nutné nechat na poslední chvíli.
 • týden před svatbou upravíme ženichovi vlasy a případně i vousy – upravit neznamená radikální zkrácení, které vydrží další 3 měsíce, ale jen lehké zastřižení a úpravu kontur kolem uší a na krku. Poradíme se stylingem. Ženich s takto upravenými vlasy vypadá na fotografiích mnohem lépe, opravdu nám jde o dokonalost v den svatby.

V den svatby

 • načešeme vás a nalíčíme
 • dle přání učešeme a nalíčíme i další svatebčany, např. rodiče, sourozence nebo svědky. V případě zájmu můžeme i u těchto osob provést zkoušku ještě před konáním svatby, ale není to nezbytně nutné. Jen potřebujeme vědět počty dopředu, abychom to  vhodně časově naplánovali.
 • pomáháme vám s oblékáním šatů a doplňků, abyste si neponičila účes a makeup, ostatní většinou nemají čas, je tam velký zmatek. Upravujeme vás v průběhu oblékání až do konce, kdy odcházíte na obřad

Pár rad a typů

 • doporučujeme rezervaci na svatební den udělat co nejdříve, protože svateb máme víc
 • den před svatbou je nutné si umýt vlasy. Prosím nechoďte spát s mokrými vlasy – to platí nejen pro nevěsty. Druhý den budou vaše vlasy obzvlášť krásné a poddajné. Vlasy vyfoukejte a naneste do nich trochu pěnového tužidla. Tak svým vlasům dodáte objem a pohyb a uchráníte svůj svatební účes na dlouhé hodiny neporušený.
 • pleť by měla být čistá a hydratovaná, kosmetika by měla být ideálně čtrnáct dní dopředu, aby se pleť dohojila.
 • makeup by měl být jemný a vystihovat osobnost nevěsty, ale zároveň i maličko výraznější, protože fotografie bere 40% barevnosti. Líčení bude dotvářet celek.
 • zajímejte se i o makeup družiček nebo svědků.Vy byste měla být ta, kdo vyniká. Pokud některá z družiček bude mít velmi výrazný makeup, může to na fotografiích působit nepřirozeně až rušivě.
 • je důležitý kvalitní hydratační podklad, aby pleť byla naprosto bezchybná.
 • ve svatební den do pleti raději nezasahujte a nevytrhávejte si obočí. To vše má být již hotové, protože začervenání může vše zkomplikovat.

  Přejeme si, abyste si svůj velký den užila, proto nechte vše na nás.

Vojtěch BubaCo byste měli vědět před vaším velkým dnem – svatbou